6. Ulusal Yayın Kongresinde Anadolu Mektebi Anlatıldı

6. ULUSAL YAYIN KONGRESİNDE ANADOLU MEKTEBİ ANLATILDI

Kültür ve Turizm Bakanlığı 6. Ulusal Yayın Kongresi, 10 Mayıs 2018 tarihi itibariyle Afyon'da başladı. Açılış toplantısına Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'un katıldığı iki gün sürecek kongreye çok sayıda yayıncı, yazar ve bürokrat da katılım gösterdi.

Ülkemizin kültürel ve sanatsal başarısı için önemli bir uygulama olan Ulusal Yayın Kongresi, çeşitli komisyonlardan oluşmakta ve geniş bir yelpazede kültürel çalışmalara yer vermektedir.

Bu yıl yapılan kongrede "Okuma Kültürü Kazandırılmasında Başarılı Örnek" başlığı altında Anadolu Mektebi'ne de yer ayrılmıştır. 

Çeşitli yazar, akademisyen ve yayıncı kuruluşlar tarafından belirlenen bu komisyona Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sami Güçlü' nün Yardımcısı Osman Aydoğan katılarak hem komisyonda hem de kongrenin çeşitli etkinliklerinde Anadolu Mektebi hakkında sunumlar yapmıştır. İki gün sürecek program kapsamında geniş bir toplantı silsilesi yapılacak ve ülkenin kültürel gündem maddeleri de belirlenecektir.

Anadolu Mektebi ise yaptığı yazar okuma faaliyeti ile mütevazı ilerleyişine devam ederken ülkemizin eğitimi ve kültürü için bir model teşkil etmiş, örnek olarak gösterilmiştir.

Ulusal Yayın Kongresi tarafından örnek çalışmaları gündeme alınan Anadolu Mektebi, uzun koşusunu ara vermeden sürdürmektedir.

Copyrigt © 2018 Anadolu Mektebi Yazar Okumaları ®