Anadolu Mektebi Öğrencilerinin Türk Dili Dergisinde

ANADOLU MEKTEBİ ÖĞRENCİLERİNİN YAZILARI “TÜRK DİLİ” DERGİSİNDE

2017 Türk Dili Yılı etkinlikleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Dil Kurumu tarafından ortaklaşa düzenlenen “Dilimiz Kimliğimizdir” başlıklı yarışmada dereceye giren Anadolu Mektebi öğrencilerinin yazıları, Türk Dili Dergisi Haziran 2018 tarihli sayısında yayımlandı.

Üniversitelerde hocalık yapan akademisyenlerin ve edebiyatçıların ürünlerinin yer aldığı dergide, ülkemizin farklı şehirlerindeki liselerde öğrenim gören ve Anadolu Mektebi mensubu olan Ayça Bilge Yemiş,  Nursima Akça ve Şerife Çoban’ın yazıları yer aldı.

Geçtiğimiz yıl düzenlenen yarışmada Anadolu Mektebi Karaman Okuma Grubu mensubu Ayça Bilge Yemiş “Kelimelerin Hakkı” başlıklı yazısıyla Türkiye Birincisi, Anadolu Mektebi Kastamonu Okuma Grubu mensubu Nursima Akça “Ana Sütümüz, Ana Dilimiz” başlıklı yazısıyla Türkiye İkincisi, Anadolu Mektebi Rize Okuma Grubu mensubu Şerife Çoban da “Dil ile Yaşayan Kültür” başlıklı yazısıyla “Mansiyon Ödülü”nün sahibi olmuştu.

Geleceğin yazarları olan öğrencilerimizi bu önemli başarılarından dolayı tekrar tebrik ediyor, ülkemizin kültür ve sanat hayatına daha nice önemli katkılar sunmalarını temenni ediyoruz.                                                   

Copyrigt © 2018 Anadolu Mektebi Yazar Okumaları ®